5 knih pro romantické duše

homebydyna_knihy_valentyn

A jak jsem slíbila v minulém článku, mám tady pro Vás nachystaných pět tipů na pořádné lovestory. Blíží se Valentýn, takže jestli patříte mezi ty, kteří si toto období plné zamilovaných příběhů a romantických chvilek užíváte plnými doušky, je tento článek přímo pro Vás. Pohodlně se usaďte, uvolněte se a nechte se unášet… :).

Zlaté náměstí

Cathy Kelly patří k mým oblíbeným autorům. S jemností a něhou vypráví příběhy žen různých generací, které se mezi sebou proplétají, a ve kterých je ukryto spoustu „ženské“ moudrosti. V knize Zlaté náměstí se setkávají čtyři hlavní hrdinky, které neřeší jen lásku, ale bolestné ztráty, z nichž se díky ostatním z nich vzpamatovávají a učí se vidět i druhou stranu věci.

Zlaté náměstí, Cathy Kelly (originál 2010), BB art, 2011 – Databáze knih

homebydyna_knihy_zlate_namesti

Návraty domů

Příběh o hledání cesty… Cesty pryč od násilnického manžela, k získání kontroly nad svým životem a k samostatnosti, cesty k dlouho ztraceným sestrám, zpět domů a k sobě samé… a samozřejmě k lásce :).

Návraty domů, Debbie Macomber (originál 2015), Ikar, 2017 – Databáze knih

homebydyna_knihy_navraty_domu

Život vzhůru nohama

Oddechovka s trochou překvapení, ale klasicky předvídatelnou zápletkou. Nicméně jedna z knih, ke které se budete vracet. Už jenom díky sympatické, na-muže-naštvané hlavní hrdince…

Život vzhůru nohama, Jo Platt (originál 2013), Ikar, 2015 – Databáze knih

homebydyna_knihy_zivot_vzhuru_nohama

Dopisy, které nikdo nečetl

Do této knihy jsem se pustila jen proto, že zrovna nebylo nic lepšího po ruce. Podle popisu vypadala, že se jedná o typický příklad zamilované literatury pro ženy, který spoléhá na již osvědčené „staré, dobré“ motivy. Většinou bývají pak takové knihy nudné a o ničem. Ale Dopisy, které nikdo nečetl mě mile překvapily, dokonce přímo nadchly. Autorka bravůrně propojila minulost se současností a dojemný konec povýšil celý příběh na neopakovatelný zážitek.

Dopisy, které nikdo nečetl, Iona Grey (originál 2015), Fragment, 2017 – Databáze knih

homebydyna_knihy_dopisy_ktere_nikdo necetl

A zrodila se hvězda

Pokud jste někdy četli něco od Louise Bagshawe víte, že jejími hrdinkami bývají mladé, ambiciózní (mnohdy až přehnaně) ženy, jež jsi jdou tvrdě za svým cílem. Její kniha A zrodila se hvězda je v tomto ohledu jiná. Sice nese prvky tak typické pro Bagshawe, ale hlavní hrdinka naopak trpí nedostatkem sebevědomí a pokouší se ho najít. Výsledný efekt nakonec působí lehce a potěší ty, kteří mají rádi „oddechovky“.

A zrodila se hvězda, Louise Bagshawe (originál 2004), BB art, 2004 – Databáze knih

homebydyna_knihy_a_zrrodila_se_hvezda

Podobné články: Knihy, u kterých na Valentýna myslet nebudete

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM