Jak dát interiéru nový kabát

homebydyna_idealhome_various-design
Nejste spokojení s tím, jak to u Vás doma vypadá, omrzel Vás design interiéru, necítíte se ve Vašem obývací pokoji příjemně nebo jen cítíte, že potřebuje změnu? Po změně občas zatouží každý. Na druhou stranu však nechcete a ani nemůžete každý rok pořizovat nový nábytek, je to značně neekonomické a neekologické. Ale i tak můžete Váš domov proměnit pomocí pár jednoduchých změn, které se dají modifikovat dle Vaší cenové hladiny, některé jsou dokonce i zdarma. Je jen na Vás, kolik budete chtít do změny interiéru investovat. V tomto článku najdete pár typů, jak docílit změny interiéru tak, aby byl podle Vašich představ.

homebydyna_ideal-home_zmena-interieru-zlata

Méně je někdy více

Vstupte do místnosti a pořádně se okolo sebe rozhlédněte. Bedlivě prozkoumejte každou věc, kterou zde najdete, opravdu má v pokoji opodstatněné místo? Už jsem viděla spoustu krásných bytů, jejichž potenciál byl však schovaný pod nánosem věcí (v horším případě i takticky řečeno neuspořádaných). Zbavte se všeho, co Vám nepřináší radost, nemá praktické využití a slouží pouze k lapání prachu. Vážně potřebujete mít v kuchyni vystavený ten čajový servis po babičce? Pokud na něj máte krásné vzpomínky z dětství nebo na babičku, pak mu určitě dejte prostor k dotvoření atmosféry Vašeho bytu. V opačném případě ho pečlivě zabalte a schovejte. Věci, které Vám v místnosti po této čistce zůstanou, srovnejte a přidělte každé své místo. Urovnaný a uklizený byt působí hned příjemnějším a útulnějším dojmem.

Sto barev, sto různých designů

Barva je základ všeho, což v interiéru platí dvakrát. To jak se v místnosti cítíme a jak na nás působí souvisí hlavně s barvou, která převládá. Proto popřemýšlejte, jestli zrovna ta současná barva je ta pravá. Nemusíte však hned malovat celou místnost, svoje udělá i barva dekorací a látek (závěsů, polštářků, koberce, atd.), než si však vyberete, vyzkoušejte více odstínů a jejich kombinace přímo na místě. Sežeňte si látky (třeba stačí i obyčejná trička) různých barev, které rozmístěte po interiéru. Barevné doplňky můžete měnit i sezónně. Teplejší barvy pomyslně zahřejí, studené naopak ochladí, navíc se Vám design hned tak neokouká.

homebydyna_ideal-home_zmena-interieru-ruzova

Všemocné světlo

Osvětlení je základ. Dejte průchod přirozenému světlu, přidejte designové lampy a interiér celkově zesvětlete. Zvláště v podzimních měsících, kdy se dny zkracují a světla ubývá i díky zachmuřenému počasí, tuto změnu určitě oceníte.

Oživte starý nábytek

Pokud se Vám současný nábytek nehodí do Vaší představy, ale na druhou stranu se Vám nechce kupovat nový, nevadí :). Dejte mu nový nátěr, přetapetujte ho nebo mu naopak dopřejte nádech patiny.

homebydyna_ideal-home_zmena-interieru-zelenkava

Vytvořte harmonii

Sjednoťte celkový styl Vašeho domova. Slaďte interiér včetně jednotlivých detailů a kombinujte tak, aby výsledný efekt působil harmonickým a jemným dojmem. Nezapomínejte však, že nic se nemá přehánět. Cíleně použitý prvek, například sedací souprava v jiném stylu a kontrastní barvě, podtrhne celý interiér a dodá mu šmrnc.

Stačí málo

I když se to na první pohled nemusí zdát, stačí jen pár drobných změn a interiér dostane zcela jiný nádech. Vyzkoušejte změnit rámečky, koberec, květináče, závěsy a jiné dekorace. Sice se jedná pouze o malou změnu, ale i ta může vést k útulnějšímu a příjemnějšímu domovu.

Foto: Ideal Home

Podobné články: Interiér v Přímořském stylu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM