Knihy, u kterých na Valentýna myslet nebudete

Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných, který se úspěšně zabydlel i u nás. Téměř v každém obchodě na nás vykukují srdíčka, růže, plyšový medvídci a sladká romantická atmosféra, při kterém srdíčko zaplesá snad každému romantikovi. Né každý má však na tohle náladu a valentýnské šílenství hodnotí pozitivně. Dnes Vám proto přináším tip na pět knih, při kterých rozhodně na nic romantického myslet nebudete (u některých budete naopak i rádi, pokud zrovna nikoho nemáte). Ale nebojte se, pokud patříte mezi romantické duše, přijdete si na své v příštím článku :).

Vždycky je to manžel

Geniální román Michele Campbellové se ze začátku může trochu táhnout, ale jakmile se dostanete do děje, už ho nedáte z ruky. Kniha vypráví příběh tří rozdílných dívek, které se stávají blízkými, ale postupně se zase odcizují. Když najdou tělo jedné z nich v řece, kde před dvaceti lety zemřel přítel jedné z nich, roztáčí se kolotoč intrik a vyšetřování, při kterém se odhalují stará tajemství a křivdy. Téměř do poslední stránky může být vrahem každý. Co myslíte, byl to opravdu manžel?

Vždycky je to manžel, Michele Campbell (originál 2017), Mystery Press, 2018 – Databáze knih

homebydyna_knihy_vzdycky_je_to_manzel

Inferno

Dan Brown v téhle sérii rozhodně nesmí chybět. Inferno, další ze série Profesora Langdona, je inspirováno Danteho pojetím pekla (Božská komedie) a tento motiv se prolíná celou knihou. Tentokrát musí Langdon zachránit lidstvo před hrozbou vypuštění moru. Jako jiné Brownovy knihy, bylo i Inferno použito pro předlohu filmového zpracování. Jeho filmový a knižní konec se však diametrálně odlišuje, takže Vás překvapí i v případě, že film už jste viděli.

Inferno, Dan Brown (originál 2013), Argo, 2013 – Databáze knih

homebydyna_knihy_inferno

Sedmilhářky

Na první pohled se Sedmilhářky mohou zdá knihou určenou primárně pro ženy. Není to tak úplně pravda. Román australské autorky Liane Moriarty, který se dočkal seriálového zpracování s Nikole Kidman a Reese Witherspoon v hlavních rolích, je sice vyprávěn hlavně z pohledu několika žen, ale jeho zápletka překvapivé rozuzlení zaujme každého čtenáře.

Sedmilhářky, Liane Moriarty (originál 2014), Ikar, 2015 – Databáze knih

homebydyna_knihy_sedmilharky

Ženevský podvod

Bývalý zloděj uměleckých předmětů a agent CIA Tom Kirk, zlomený smrtí blízké přítelkyně, se při pátrání po vrahovi zaplétá do spiknutí, jehož účastnící se nezastaví před ničím. I když je děj této (ze série v pořadí už čtvrté) knihy lehce předvídatelný, rozhodně však při něm na lásku a romantiku myslet nebudete.

Ženevský podvod, James Twining (originál 2009), BB art, 2011 – Databáze knih

homebydyna_knihy_zenevsky_podvod

Vítěz je sám

Na rozdíl od předchozích knih se v případě Vítěz je sám Paulo Coelha nejedná o thriller. Stejně jako ostatní Coelhovy díla ve Vás nabudí pocit jakéhosi příjemna a nenásilně navede k zamyšlení nad vnímáním světa kolem nás. Hlavní otázka, kolem které se odehrává celý děj je jednou z těch, na níž musí odpověď každý nalézt sám – je opravdu bohatství a úspěch tak důležitý, že stojí za každou oběť?

Vítěz je sám, Paulo Coelho (originál 2008), Argo, 2009 – Databáze knih

homebydyna_knihy_vitez_je_sam

Podobné články: 10 knih, které stojí za přečtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM