Levné tipy pro hezčí bydlení

homebydyna_uvod_kvetiny
Foto

Téměř každý z nás sní o hezčím a příjemnějším bydlení. Některé designové kousky však stojí spoustu peněz a to ani nemluvím o tom, že nemusí být vždy kvalitní. Podíváme-li se navíc na dekorace je mnohdy ještě horší. Pár drobností stojí kolikrát více než základní vybavení. Navíc, pokud například rekonstruujete nebo zrovna nemůžete investovat veliké částky z rodinného rozpočtu do modernizace bytu, může to ve Vás i klidně vyvolávat nepříjemné až zlostné pocity. Což rozhodně není pocit, po kterém doma všichni toužíme. Naštěstí existují i způsoby, jak dodat domácnosti hezčí ráz, a které se plně přizpůsobí Vašim finančním možnostem.

Vše na svém místě

Ať už se nám to líbí nebo ne, uspořádaný a uklizený prostor vždy působí čistě a vzdušně. Nemyslím tím úklid jako takový, ale samotný systém uložení věcí. Uspořádejte věci například do úhledných, s interiérem barevně sladěných boxů a hned uvidíte ten rozdíl. Boxy navíc nemusíte hned kupovat, ale můžete si je přímo vyrobit (například z kartonu oblepeného papírem). Tento způsob Vám navíc usnadní hledání toho, co zrovna potřebujete. Máte v koupelně spoustu lahviček a krémů? Roztřiďte si je do organizátorů podle toho, kdy je používáte a už nebudete muset nikdy nic hledat.

homebydyna_system
Foto

Pohrajte si se světlem

Světlo si dokáže s prostorem udělat neuvěřitelné divy. Občas stačí jenom vyměnit ostré světlo za měkké a celý interiér dostane útulný nádech. Pozorně si prohlédněte místnost a zamyslete se, jaké světla a osvětlení vyšperkují Váš byteček. Můžete si pořídit třeba novou lampu nebo přesunout nábytek tak, aby jste u snídaně cítili na tváři ranní sluníčko místo sezení v tmavém koutě.

homebydyna_svetlo
Foto

Starý nábytek v novém kabátě

Starý nábytek nemusí hned nutně patřit do starého železa. Zvlášť pokud se jedná o Váš oblíbený kousek. Zničené a odřené dřevo stačí opatřit novým nátěrem nebo přetapetovat, zkuste z jeho nedostatků udělat jeho přednost. Zničený potah na křesle stačí přečalounit a hned máte krásný kousek s jeho vlastním příběhem.

homebydyna_stary_nabytek
Foto

Staré nebo nové?

Trendem letošního roku jsou home-made dekorace a zdravý a ekologický domov, což krásně hraje do karet tomu, vytvořit dekorace ze starých nepotřebných věcí. Rozbité hrnečky, které se Vám líbí a je Vám líto je vyhodit, skvěle poslouží jako květináče, vázy či stojánky. Knihy zase stačí obalit papírem nebo použít pro dekoraci stěn či jako minipoličky. Staré časopisy poskládané, ať už úhledně nebo ledabyle, vypadají skvěle jako „podložka“ sošek a květin. Z rodinných fotografií se dá vytvořit krásná koláž a zaplnit tak ošuntělé místo na zdi (a nepotřebujete k tomu víc než pár hřebíčků a provázek).

homebydyna_retro
Foto

Místo jen pro sebe

Už několikrát v mých článcích zaznělo, jak je důležité vytvořit si vlastní oázu klidu. Mnohdy je opravdu těžké vytvořit v průběhu přestavby útulný a hezký domov. Když už nic jiného, vytvořte si alespoň malý koutek, kde se budete cítit příjemně a na okolní nedodělané prostředí zapomenete 🙂 .

homebydyna_koutek
Foto

Podobné články: Trendy 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM