Trendy 2019

A už je to tady! Rok 2019 se přiřítil závratnou rychlostí a přináší s sebou spoustu barev a nových trendů pro home design & decor. A které to budou? Tak se na ně pojďmě podívat. 🙂

Květiny v hlavní roli

V letošním roce jsou hlavním motivem květiny. Ať už živé či jako potisk, najdou uplatnění snad všude – jako ozdoby a dekorace, potisk na látkách a potazích – ale hlavně na tapetách a výmalbě. Celoplošné tapety na zeď s motivem velkých květů v sytých barvách, fototapety s abstraktními květy či stromy nebo klasické romantické tapety s květinovým vzorem budou neodmyslitelnou součástí home designu tohoto roku. Z živých květin bude pokračovat rozmach sukulentů, zvláště pak těch, které lze umístit nejen do květináčů, ale jejich pěstování se dá pojmout i „netradičně“.
Nic nezkazíte ani geometrickými vzory, které se stále drží na designovém výsluní.

Foto

Výrazné barvy

Čím letošní trend určitě zaujme, jsou výrazné syté a tmavé barvy. Bohaté tóny „nightwatch“ zelené, indigově modré, studené tmavě šedé, výrazné purpurově růžové, ale i červené a rose gold (jen tak mimochodem, tahle barva bude jednou z barev 2019 ve všech možných směrech), se budou v interiéru dokonale vyjímat. V kombinaci s kovovými doplňky v měděných, zlatých a stříbrných barvách, vytvoří v našich domovech pocit luxusu. Stále však platí, že by barvy měly spolu dohromady hrát a ladit. Nic nezkazíte ani klasickou bílou doplněnou právě výraznými barvami – kombinace, která je nestárnoucí klasikou a v designu bude mít uplatnění i v tomto roce.

Foto

V jednoduchosti je krása

Přesně tímhle motem by se dal shrnou nábytek, na který se můžete letos těšit. Nábytek by měl být jednoduchý, opět ve výrazných barvách a s výraznými designovými detaily, ale ze všeho nejvíc praktický. Musím přiznat, že tento trend se mi líbí – hezké, jednoduché, stylové, ale přitom praktické kousky, které se jenom tak neokoukají. A opět najde využití dřevo, jak na podlahy, nábytek, tak i dekorace. Letos se však bude jednat hlavně o světlé odstíny.

Foto: Ikea

Boho styl ve vašem obýváku

V čem však s jednoduchostí nepočítejte jsou doplňky a dekorace. I v tomto roce bude dál pokračovat „Boho“ trend, díky kterému se můžete na výzdobě vyřádit, a který vnese do stylingu domova trochu té „neuspořádanosti“ a přeplněnosti. A jak už bylo zmíněno, dekorace ovládnou metalické barvy kovu.
Více a více se do popředí dostávají také home made dekorace a doplňky a tento trend bude i nadále pokračovat.

Foto

Ekologický a „zdravý“ domov

Ekologie a zdravý životní styl se budou projevovat čím dál tím více i v našich domácnostech, a to i při jeho zařizování a výzdobě. Bude se klást větší důraz na používané materiály, ale i na „recyklaci“ nábytku a dekorací.

Podobné články: Jak dát interiéru nový kabát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM